Yardım

Aranacak kelimeyi giriniz

Örnek : nasıl üye olurum?

Arama çeşitleri

sahibinden.com' da 6 farklı arama yöntemini kullanabilirsiniz.

Hızlı Arama

sahibinden.com ana sayfasındaki arama kutusuna, aradığınız kelime ya da kelimeleri yazarak hızlı arama yapabilirsiniz.

Arama yaparken Arama ipuçları sayfasındaki yöntemleri de uygulayabilirsiniz. Bu ipuçları arama sonuçlarınızı olumlu olarak etkileyecektir.

Detaylı Arama

Detaylı arama, kategori bazlı aramayla aynıdır. Ana sayfada arama kutusunun yanındaki ‘Detaylı Arama’ linkine tıkladığınızda ilan kriterlerinin bulunduğu sayfa gelecektir.

Aradığınız ilana ulaşmak için önce kategoriyi belirlemelisiniz. Ardından ilan kriterlerini yazıp ‘Arama Yap’ butonuna tıklamalısınız. Belirlediğiniz kriterlere uygun ilanlar liste olarak sayfada görülecektir.

Kategori Bazlı Aramalar

Kategori sayfalarında arama 2 farklı şekilde yapılabilir. Bu yöntemleri kısaca özetleyelim.

Hızlı arama

Ürünü tanımlayan kelimler yazıp hızlı arama yapabilirsiniz. Hızlı aramayla sadece o kategoride bulunan ve aradığınız özelliklere sahip ilanlar listelenecektir. (Ana sayfadan yapacağınız hızlı aramalarda ise tüm kategorilerdeki ilanlar listelenir)

Detaylı arama

Detaylı aramanın hızlı aramadan farkı şudur: Aradığınız ürünle ilgili detaylı kriterleri girebilmeniz. Bu sayede arama sonuç listenizi daraltıp sonuca daha çabuk ulaşmanız kolaylaşır.

Listeden Arama

Listeden arama, arama sonuç listelerinde kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Arama yaptığınızda ilanlar liste olarak sıralanmaktadır. Listenin sağ üst bölümünde bulunan arama sekmelerini kullanarak bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

Tercihinize göre aşağıda ki şekillerde ilanları sıralayabilirsiniz.

  • Tarih sırasına göre (En yeniden en eski kayıtlara ya da en eskiden en yeni kayıtlara ),
  • Şehire göre,
  • Fiyata göre (En pahalıdan en ucuza ya da en ucuzdan en pahalıya,
  • İlan numarasına göre

İlan Numarası ile Arama

Herhangi bir aramada bulduğunuz bir ilanın numarasını kaydettiyseniz, tekrar bu numarayı yazarak ilana ulaşabilirsiniz.

Bunun için ana sayfada ‘Detaylı Arama’ butonuna tıklamalısınız. Gelen sayfada ‘İlan Numarasıyla Arama’ linkine girip, gelen kutuya söz konusu ilanın numarasını yazmalısınız. ‘Arama Yap’ butonuna tıkladığınızda ilana ulaşabilirsiniz.

Mağaza Arama

sahibinden.com'da çok sayıda mağaza faaliyet göstermektedir. Bu mağazalara ulaşmak için ‘Detaylı Arama’ sayfasına girip ‘Mağaza Arama’ linkine tıklayabilirsiniz. Gelen sayfadaki kutuya mağaza ismini yazarak, aradığınız mağazaya erişebilirsiniz.

Yukarıdaki bu yöntemleri kullanarak aramalarınızı yapabilirsiniz.

Bu arama yöntemlerinden istenen sonucu alamadıysanız, arama yaptığınız kriterleri Favori Aramalarım servisine kaydedebilirsiniz. Bu servis ile kritelerinize uygun bir ilan verildiğinde e-posta yoluyla derhal haberdar edileceksiniz.

İlgili Yardım Başlıkları