Arama

"Oto Temizlik"

aramanızda 435 sonuç bulundu.
5 km
Cihazda bu site için lokasyon desteği kapatıldığından bu işlev kullanılamaz. Cihaz ayarlarından lokasyon desteğini açarak tekrar deneyebilirsiniz.
İlçe / Semtİl Seç

Arama kriterlerine uygun sonuç bulunamadı.

Yapmış olduğunuz seçimlerden birini ya da birkaçını temizleyerek sonuç elde edebilirsiniz.
Seçtiklerimi Göster

Oto Temizlik

Daha fazla

Araçlar, kişileri veya bağlı bulundukları kurum ve kuruluşları yansıtan aynalardır. Temiz ve bakımlı bir araç ya aracın temiz bir sahibi olduğuna ya da ait olduğu yerin hassas ve titiz bir müessese olduğuna yorulur. Gerçekten de özellikle nakliye ve ulaşım gibi alanlarda faaliyet gösteren firmaların araç temizlikleri müşteriler tarafından en çok önemsenen konuların başında gelir. Birçok otobüs firması hakkında internet üzerinden yapılan şikayet ve eleştirilerinin çoğunu temizlik ve hijyen kurallarına uyulmaması oluşturmaktadır. Oysa iç dış yıkama periyodik olarak gerçekleştirilse bu tip sorunların önüne kolayca geçilebilir.

Otomobil temizliği kişilerin kendi başlarına yapabilecekleri bir eylem olmakla birlikte aynı zamanda profesyonel yardım alabilecekleri bir konudur. Araçların dışını yıkamak basit aletlerle yapılabilecek kısmen kolay bir iştir. Tabii burada cilalar, koruyucular, uygun malzemeler gibi profesyonel ürünler kullanılmadan yapılan dış temizlik kastedilmektedir. Genellikle evlerde bu tip profesyonel ürünler bulunmaz. Onun yerine otomobil temizliği evde bulunan basit malzemelerle gerçekleştirilebilir. Araç dışı temizlik su kullanılarak yapılacaksa suyun tazyiki iyi ayarlanmalıdır. Bunun sebebi aşırı tazyikli suların araçların boyasına zarar verebilme ihtimalidir. Ayrıca fırça ve benzeri ürünler de araç boyasına zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olmalı ve aracın dış yüzeyi üzerinde çizikler bırakmamalıdır. Araç güneş altında yıkanmamalı ve kuruması için doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Çünkü bu durumlarda araçların üzerinde deterjanların sebep olacağı lekeler kalabilir.

Bunun yanında araç içi temizlikte kullanılan gereçler daha çeşitli ve karmaşıktır bu nedenle bireysel olarak araç içi temizlik yapmak araç dışı temizlik yapmaya göre daha zordur. Araç içi temizliklerde konsollarda kullanılmak üzere farklı cilalar kullanılır. Deri ve benzeri malzemelerden yapılmış koltuklar için yine özel üretilmiş bazı temizlik ve bakım ürünleri kullanılır. Bunun yanı sıra oto içi temizlikte araçlar için üretilmiş elektrik süpürgeleri kullanılır. Bu ürünlerin uçları araç döşemesi ve koltuk aralarını temizleyecek şekilde üretilmiştir. Araç içi kokular yine iç temizliğin bir parçası olarak kabul edilir.