Arama

"Oto Ekspertiz"

aramanızda 623 sonuç bulundu.
5 km
Cihazda bu site için lokasyon desteği kapatıldığından bu işlev kullanılamaz. Cihaz ayarlarından lokasyon desteğini açarak tekrar deneyebilirsiniz.
İlçe / Semtİl Seç

Arama kriterlerine uygun sonuç bulunamadı.

Yapmış olduğunuz seçimlerden birini ya da birkaçını temizleyerek sonuç elde edebilirsiniz.
Seçtiklerimi Göster

Oto Ekspertiz

Daha fazla

Oto ekspertiz hizmeti, özellikle ikinci el araç almak konusunu nasıl güvenilir bir şekilde halletmek gerektiğini düşünenlerin imdadına yetişen profesyonel bir hizmettir. Bu hizmetin içeriğini, ikinci el olarak alınacak aracın kapsamlı bir incelenmesi olarak özetlemek mümkündür. Oto ekspertiz hizmetinde aracın dış boyasından elektrik aksamına, motor aksamından yol tutuşuna kadar pek çok bilginin işin uzmanları tarafından hazırlanan oto ekspertiz raporlardan anlaşılması sağlanır. Bu raporlarda aracın değişen ve orijinal olan parçaları da belirtilir. Yine oto ekspertizleri otomobil hakkında evvelden düzenlenmiş kaza raporlarına ulaşarak bu konuda aracı almak isteyen kişiyi bilgilendirir. Burada bazı hususlarda aracı satmaya niyetlenen kişinin izin ve onayını gerektiren konular vardır. Örneğin oto ekspertiz hizmeti kapsamında talip olunan aracın yol tutuşuyla ilgili bilgi alınmak istenildiğinde, araç sahibinin aracın kullanılmasına onay vermesi gerekmektedir. Araç sahibinin kullanım için onay vermediği durumlarda ekspertiz hizmeti sağlayan kişilerin yapabileceği bir şey yoktur. Başka bir deyişle bu durumdan oto ekspertizleri sorumlu tutulamaz.

Oto ekspertiz hizmetinde araç için raporu hazırlayacak kişilerin uzmanlık seviyeleri çok önemlidir. Çünkü gerçekten de ikinci el araç hakkında fikir sahibi olmak için deneyime ihtiyaç vardır. Öyle ki aracın motor sesinden bir arıza ya da benzer bir sorunu fark edilebilen ekspertizler vardır. Bunun yanında oto ekspertizleri araçların kontrolünü yapmak için bir takım aletlerden faydalanır. Kullanılacak aletin doğru çalışması, güvenilir olması ve doğru kullanılması da raporu etkileyen faktörlerden bazılarıdır.

Ekspertizler yaptıkları incelemelerin ardında araçla ilgili oluşturdukları raporu aracı almaya niyetlenen kişiye sunarlar. Aracı alacak kişiye raporlardaki bazı terimlerin ya da değerlerin açıklamasını yapmak da oto ekspertizlerinin görevlerindendir. Ayrıca oto ekspertizleri araçlar için hazırladıkları raporları araç sahibine değil sadece araca talip olan kişiye verirler. Bunun aksi durum iş ahlakına aykırı olarak kabul edilir.