Arama

"Evden Eve Nakliyat"

aramanızda 621 sonuç bulundu.
5 km
Cihazda bu site için lokasyon desteği kapatıldığından bu işlev kullanılamaz. Cihaz ayarlarından lokasyon desteğini açarak tekrar deneyebilirsiniz.
İlçe / Semtİl Seç

Arama kriterlerine uygun sonuç bulunamadı.

Yapmış olduğunuz seçimlerden birini ya da birkaçını temizleyerek sonuç elde edebilirsiniz.
Seçtiklerimi Göster

Evden Eve Nakliyat

Daha fazla

Taşınma işleri başlı başlına bir sorundur. Bu zorluğun sebebi insanın alıştığı bir yeri terk etmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. Bunun dışında yeni yerleşeceği yere uyum sağlamak da çok önemlidir. Gerçi atalarımız “tebdili mekanda ferahlık vardır” buyurmuşlar. Bu cümleye yanlış denilemez ama belki taşınma kısmının zorluğundan bahsetmediği söylenebilir. Taşınma işleminin sonunda gelen ferahlık belki de taşınmak gibi meşakkatli bir işin altından kalmanın verdiği saadettir. Taşınma işleminin sorunsuz, kolay ve kısa zamanda halledilebilmesi için evden eve nakliyat hizmetleri büyük bir önem taşır. Verilen bu hizmette profesyoneller evdeki eşyaları bizzat paketler, nakliye hizmetini gerçekleştirecek araca yüklerler, taşınılacak yeni yerde araçtan eşyaları indirir ve yeni eve eşyaları yerleştirerek işlemi tamamlarlar. Evden eve nakliyenin diğer pek çok profesyonel hizmette olduğu gibi en büyük artısı işin uzmanları tarafından gerçekleştiriliyor olmasıdır. Çünkü taşınma işlemleri sırasında birçok değerli eşya zarar görebilir, kırılabilir ya da düşürülebilir. Bunun için öncelikli olarak paketleme işlemi doğru bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Özellikle taşınacak hassas eşyalar, strafor, balonlu naylon gibi koruyucularla doğru bir şekilde sarılarak paketlenmelidir. Paketlemelerin içerisinde boşluk kalmamalı, kutunun içerisinde eşya hareket etmemelidir. Diğer bir güçlük de eşyaların kapılardan ya da koridorlardan sığmaması durumudur. Bu durumda birkaç parçanın birleşmesiyle oluşmuş eşyalar uygun şekilde parçalara ayrılmalı ve taşınma işlemi tamamlanınca doğru şekilde monte edilmelidir. Nakliyat ücretleri ise hem mesafeye hem de taşınan eşyanın ağırlığına göre farklılık gösterir. Yani aynı noktalardan gerçekleştirilen nakliye hizmetleri farklı fiyatlara denk gelebilir. Nakliye firmaları da aynı bölgeler için farklı fiyatlar talep edebilir. Nakliye fiyatlarını etkileyen diğer bir faktör de taşıma işleminin gerçekleştirildiği yerin bulunduğu kattır. Yüksek katların nakliye bedelleri diğer katlara göre biraz fazla olabilir. 

Taşıma işlemi ise bazen yardımcı ekipmanlarla bazen de insan gücüyle gerçekleştirildiği için gerçek manada tecrübe isteyen bir iştir. Özellikle apartman merdivenlerinden eşyaları indirmek herkesin yapabileceği basit bir iş değildir. Bazı durumlar ise balkonlara kurulan makara sistemleri kullanılarak indirme işlemi gerçekleştirilmek durumda kalınabilir. Böyle durumlarda makaralı taşıma düzeneğini doğru yerleştirmek ve sabitlemek hayati önem arz eder. Daha sonra taşınacak eşyaların araç içerisinde doğru bir şekilde sabitlenmesi ve yol üzerinde viraj, kasis gibi etmenlere karşı devrilmeleri önleyecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. Eşyaların yeni taşınılan yere çıkarılması ise indirilmeye göre daha zor bir iştir. Bu işlem sırasında da uygun görülmesi durumunda makaralı taşıma düzeneğinden faydalanılabilir.