Kategori

Tüm Ev Tadilat & Dekorasyon Hizmetleri

Tüm Türkiye'de 21 alt kategoride 10.500'den fazla ustanın hizmet verdiği Ev Tadilat & Dekorasyon kategorisinde ihtiyacınız olan hizmeti aşağıdan seçebilirsiniz.

Evler en çok zaman geçirilen alanlardır. Herkesin kendini en rahat hissettiği yer evidir. İnsanın kendini ait hissettiği alanlar temiz ve ferah olmalıdır. Temizlikten sonra gelen konular ise tadilat ve dekorasyon işleridir. Tadilat ve dekorasyon ev bakımının temelidir. Ev tadilatı daha çok erkeklerle ilişkilendirilen bir konudur. Hemen her erkek de evdeki bir takım tadilat gerektiren durumlarda sorunu çözmeyle uğraşır. Evdeki tamir araç ve gereçlerinin sayısı, tamir işini üstlenen kişinin niteliği ve sorunun zorluk derecesi probleminin çözümünü doğrudan etkileyen faktörlerdir. Ağır işler barındırmayan tadilat işleriyle uğraşmanın erkekler üzerinde rahatlatıcı etkiler sağladığı yönünde bir takım araştırma sonuçları bile vardır. Ama tadilat meselesi elektrik gibi hassas konuları kapsıyorsa mutlaka bir profesyonelden yardım almak gerekir. Çünkü bu tip konular hiç ihmal edilmemesi gereken konuların başında gelir. Yine tadilat esnasında gerek duyulan kesici ve delici aletler çok dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Tecrübesiz kişiler bu tip bir durumda yine profesyonel yardım almaktan kaçınmamalıdır.

Tadilat meselesi ne kadar erkeklerle ilişkilendiriliyorsa dekorasyon meselesi de kadınlarla o kadar çok ilişkilendirilmektedir. Gerçekten de kadınlar evlere nasıl zarafet ve şıklık katılacağını erkeklerden çok daha iyi bilirler. Ev dekorasyonun temelinde ahenk vardır. Bu koltuklar, halılar, vitrinler gibi mobilyalar arasında da olabilir; parkeler, duvarlar, tavanlar gibi odanın parçaları arasında da olabilir. Dekorasyon tüm bu bileşenlerin sonunda oluşan ve estetik bir taraf barındıran uyum hesabıdır. Vazolar, saatler, çerçeveler, heykeller ve tablolar gibi pek çok unsur dekorasyon için kullanılan objelerdir.

Tadilat konusunda olduğu gibi dekorasyon konusunda da bir takım profesyonel yardımlar mümkündür. Bu yardımlar iç mimarlardan ya da dekoratörlerden alınır. İç mimar, duvarlar ve tavan gibi yapı birimlerini de kapsayacak şekilde temel değişiklikler yapabilir. Dekoratörler ise mekanı değiştirmezler, mekanın tasarımını değiştirirler. Bazı projelerde iç mimar ve dekoratör birlikte çalışabilirler.