Detaylı Arama
  Tümünü Gör

  Mesajınız
  Bulunmamaktadır

   Tümünü Gör

   Bilgilendirmeniz
   Bulunmamaktadır

   Favori Aramalarım'a Git

   Favori Aramanız
   Bulunmamaktadır

   Sözleşmeler ve Kurallar

   EK-7 Mağaza Kullanım Kuralları

   EK-7 Mağaza Kullanım Kuralları

   “Portal”: www.sahibinden.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “SAHİBİNDEN”’in hizmetlerini sunduğu internet sitesi ve/veya mobil uygulamalar.

   “Kullanıcı”: “Portal”a erişen her gerçek veya tüzel kişi.

   “Kurumsal Hesap Sahibi”: “Portal”da hesap açan ve "Portal" dahilinde sunulan hizmetlerden işbu “Hesap Sözleşmesi”nde belirtilen koşullar dahilinde yararlanan, ticari faaliyet gösteren “Kullanıcı“dır.

   “Moderasyon”: Mağaza açmak için “Kurumsal Hesap Sahipleri”nin beyan ettiği firma bilgilerinin doğruluğunun, SAHİBİNDEN Müşteri Hizmetleri tarafından kontrol edildiği süreçtir.

   “Kategori”: “Portal”da verilen ilanlar; EMLAK, VASITA, İKİNCİ EL VE SIFIR ALIŞVERİŞ, YEDEK PARÇA AKSESUAR DONANIM & TUNİNG, İŞ MAKİNALARI & SANAYİ, HAYVANLAR ALEMİ, TURİZM AMAÇLI KİRALIK, KİRALIK ARAÇ, MOTOSİKLET gibi başlıklarda gruplanmakta olup, her biri “Kategori” olarak tanımlanmaktadır. SAHİBİNDEN tarafından kategori kapsamları ve gruplandırmaları her zaman tek taraflı olarak önceden yazılı onaya gerek bulunmaksızın değiştirilebilecektir.

   “Paket”: “Kurumsal Hesap Sahibi”nin bir fatura dönemi boyunca kullanabileceği ilan sayısı ile özellikleri önceden tanımlanmış ‘SAHİBİNDEN’ ürünüdür.

   “Bana Özel”: “Standart Mağaza” kullanan "Kurumsal Hesap Sahibi"nin "Portal"da yer alan çeşitli uygulamalardan ve "Hizmet”lerden yararlanabilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirebildiği, ticari bilgilerini, tercihlerini, uygulama bazında kendisinden talep edilen bilgileri girdiği, sadece "Kurumsal Hesap Sahibi" tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen "Kurumsal Hesap Sahibine"ne özel sayfadır.

   “Ofisim”: “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi” kullanan "Kurumsal Hesap Sahibi"nin "Portal"da yer alan çeşitli uygulamalardan ve "Hizmet”lerden yararlanabilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirebildiği, ticari bilgilerini, tercihlerini, uygulama bazında kendisinden talep edilen bilgileri girdiği, sadece "Kurumsal Hesap Sahibi" tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen "Kurumsal Hesap Sahibi"ne özel sayfadır.

   "Oto Galerim":"Profesyonel Oto Galerim Ürün Ailesi" kullanan "Kurumsal Üye"nin "Portal"da ye alan çeşitli uygulamalardan ve "Hizmet"lerden yararlanabilmesi çin gerekli işlemleri geçekleştirebildiği, ticari bilgilerini, tercihlerini, uygulama bazında kendisinden talep edilen bilgileri girdiği, sadece "Kurumsal Üye" tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen "Kurumsal Üye"ye özel sayfadır.

   “Bana Özel” ve “Ofisim” ve "Oto Galerim" birlikte “Mağaza Yönetim Paneli” olarak anılacaktır. 

   “Ek İlan Kullanımı”: “Kurumsal Hesap Sahibi”nin fatura döneminde paketindeki ilan limitini doldurduktan sonra vereceği her yeni ilan veya ilan süresinin bitmesi nedeniyle yeniden yayına alınan ilandır.

   “Proje Dışı İlan Kullanımı”: Proje Satış Ofisi Mağazası kullanan “Kurumsal Hesap Sahibi”nin projesi dışında verdiği her yeni ilandır.

   “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması”: Vasıta kategorisinde Paket sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi”nin ilanlarında, ilanı verilen aracın fiyatının belirli değerin üzerinde olması durumunda, ilgili ilan için “Kurumsal Hesap Sahibi” nin faturasına yansıtılan ve tutarı SAHİBİNDEN tarafından hesaplanan ek ücrettir. “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması” sadece Vasıta kategorisinde uygulanmaktadır.

   “Ek Ürün/Ek Hizmet”: SAHİBİNDEN’in “Kurumsal Hesap Sahibi”ne sunduğu “Emlak Analiz Raporu”, “Piyasa ve Rakip Analizi Raporu”, “Web Sitesi”, “S-Araç Tedarik Sistemi” vb. ürün ve hizmetleridir.

   Mağaza”: “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Portal” üzerindeki ticari faaliyetlerini yürütebilmesi için satın alması zorunlu olan, ilanlarını girebildiği ve yönetebildiği “SAHİBİNDEN” ürünüdür.  “Mağaza”ya sahip olmadan “Portal”ın  “Kurumsal Hesap Sahibi”ne sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanılamaz.

   “Standart Mağaza”: “Mağaza”nın 2014 yılında hizmete sunulan ürün sürümüdür.

   “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi” :  Emlak kategorisinde, taşınmaz ticareti ile iştigal edenler için özel geliştirilmiş “Pro”, “Pro Plus”, “Pro Premium” tipleri bulunan, 2020 yılı Aralık ayında hizmete sunulan “Mağaza” ürün sürümüdür.

   "Profesyonel Oto Galerisi Ürün Ailesi: Vasıta kategorisinde, taşınmaz ticareti ile iştigal edenler için özel geliştirilmiş "Pro", "Pro Plus", "Pro Premium" tipleri bulunan, 2024 yılı Ocak ayında hizmete sunulan "Mağaza" ürün sürümüdür. 

   “Profesyonel Emlak Mağazası”: “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi”ndeki herhangi bir tip “Mağaza”yı ifade eder.

   "Profesyonel Oto Galerisi Mağazası": Profesyonel Oto Galerisi Ürün Ailesi'ndeki herhangi bir tip "Mağaza"yı ifade eder. 

   “Standart Mağaza” ve “Profesyonel Emlak Mağazası” ve "Profesyonel Oto Galerisi Mağazası" hep birlikte “Mağaza” olarak anılacak olup, her iki Mağaza’nın tabi olduğu kurallar işbu “Mağaza Kullanım Kuralları”nda düzenlenmiştir.

   “Kurumsal Hesap Sahibi”, “Standart Mağaza” veya “Profesyonel Emlak Mağazası” veya "Profesyonal Oto Galerisi Mağazası" sahibi olmadan “Portal”ın  sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanamayacaktır.

   “Proje Satış Ofisi Ürün Ailesi” : Emlak kategorisinde yer alıp, inşaat ruhsatı ile inşaat projesi yapan Kurumsal Hesap Sahiplerine özel geliştirilmiş “Platinium Ofis” ve “Standart Ofis” tipleri bulunan, 2022 yılı Mayıs ayında hizmete sunulan “Mağaza” ürün sürümüdür.

   “Proje Satış Ofisi Mağazası”: Proje Satış Ofisi Ürün Ailesi”ndeki herhangi bir tip “Mağaza”yı ifade eder.

   Kurumsal Hesap Sahibi’nin “Proje Satış Ofisi Mağazası”na sahip olabilmesi ve “Portal”ın sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilmesi için “Platinium Ofis” veya “Standart Ofis” ürünlerinden en az birine sahip olması gerekmektedir.

   “Mağaza Sahibi”: “Portal”a bilgilerini girerek Mağaza satın alım işlemini tamamlamış olan “Kurumsal Hesap Sahibi”.

   “Mağaza Kullanıcısı”: “Mağaza Sahibi“nin vermiş olduğu yetki çerçevesinde ilgili “Mağaza”yı kullanabilen ve “Kurumsal Hesap Sahibi”nin tabi olduğu tüm kurallara uymakla yükümlü olan gerçek kişidir. “Mağaza Kullanıcısı” sayısının üst limiti SAHİBİNDEN tarafından belirlenecek olup, üst limitte SAHİBİNDEN dilediği zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapabilir. Belli bir süre “Portal”a giriş yapmayan veya “Portal”ı kullanmayan “Mağaza Kullanıcıları”nın hesapları SAHİBİNDEN tarafından kapatılabilir.

   “Web Sitesi”:  Emlak veya Vasıta kategorilerinde faaliyet gösteren “Kurumsal Hesap Sahibi”tarafından talep edilmesi halinde, “Kurumsal Hesap Sahibi” adına “Kurumsal Hesap Sahibi”nin beyan ettiği bilgilerle 1(bir) adet ile sınırlı olmak üzere sunulan, alan adı tescili başvurularının yapılması ve yönetilmesi ile “Kurumsal Hesap Sahibi”ne web sitesi yer sağlayıcılığı sağlayan, “Mağaza”sına girdiği ilanların yer sağlanan web sitesine aktarılmasını gerçekleştiren SAHİBİNDEN ürünüdür. EMLAK kategorisindeki “Mağaza"lara sunulan “Web Sitesi” ürünü “EMLAK OFİSİM” olarak, VASITA ve KİRALIK ARAÇ kategorilerindeki “Mağaza"lara sunulan “Web Sitesi” ürünü “GALERİM” olarak adlandırılır.VASITA kategorisinde olan ve Profesyonel Oto Galerisi Ürün Ailesi kullanan "Mağaza"lara sunulan "Web Sitesi" ürünü ise OTO-GALERİM olarak adlandırılır. 

   “S-Araç Tedarik Sistemi”: Vasıta kategorisinde faaliyet gösteren “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından talep edilmesi halinde, “Kurumsal Hesap Sahibi” adına “Kurumsal Hesap Sahibi”nin beyan ettiği bilgilerle tanımlanan, sahibinden.com “Portal”ı üzerinden erişilebilen ihale platformundan araç ihalelerine katılım sağlanabilen SAHİBİNDEN ürünüdür.

   1. Mağaza Kullanım Kuralları

   1.1 Mağaza Kullanım Kuralları, “Kurumsal Hesap Sahibi” olanların “Mağaza” kullanımına ilişkin kuralları içermekte olup, “Kurumsal Hesap Sözleşmesi” ve ekleri ile birlikte hüküm doğurur. İşbu Mağaza Kullanım Kuralları’nda düzenleme olmayan durumlarda Kurumsal Hesap Sözleşmesi ve eklerinde yer alan düzenlemeler geçerli olur, ikisi arasında çelişki olması halinde işbu Mağaza Kullanım Kuralları uygulanır. “SAHİBİNDEN”, herhangi bir zamanda Mağaza Kullanım Kuralları’nı değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Yapılan değişiklikler, kampanya ve teklifler, ücretlendirme değişiklikleri “Portal”da yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. “Kurumsal Hesap Sahibi”nin, değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren “Mağaza”sını kullanmaya devam etmesi, “Portal”da yayınlanan değişiklikleri kabul ettiği anlamına gelir.

   1.2 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin açacağı “Mağaza” adının listelerde doğru görüntülenmesi için, ‘Firma Adı’ olarak girilmesi gerekir. “Mağaza” adında; ikon, sembol veya işaret kullanılamaz.

   1.3 “Mağaza”nın adı, açıklaması, logosu, alt başlığı, özel kategori adları, tanıtım sayfaları, ilan başlığı ve açıklamalarında, ilanlardaki fotoğraflarda kullanılan filigranda; siyasi ifadeler kullanılamaz, e-posta adresi ve internet sitelerine yönlendiren link, görsel ve bunu anımsatan (.com, .net, .org, .edu vb.) ifadelere yer verilemez. “Mağaza”nın adı; üçüncü şahıs veya tüzel kişilerce tescil edilmiş bir “firma unvanı” veya “marka” olamaz.

   1.4 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin davet ettiği “Mağaza Kullanıcı”larının da “Kurumsal Hesap Sözleşmesi”ni onaylaması zorunludur.

   1.5  “Mağaza”; sadece bir firmaya ya da franchise firmalar da dahil olmak üzere firmanın tek bir şubesine hizmet sağlar. Şubesi olan firmalar söz konusu olduğunda, her bir şube için ayrı “Mağaza” satın alınmalıdır. Bir “Mağaza”da birden fazla firmaya ya da bir firmanın birden fazla şubesine ait ilan yayınlanamaz. “Mağaza”ya ilişkin hakların tamamı veya bir kısmı üçüncü bir kişiye kullandırılamaz, devredilemez veya herhangi bir şekilde faydalandırılamaz.  

   1.6 “Mağaza” içerisinde "Yasaklı Ürünler Listesi"nde yer almayan ve yürürlükteki yasalar ile mevzuata uygun olan ürünler satışa sunulabilir.

   1.7 “Mağaza”da "İlan Verme Kuralları"na uygun olarak ilan verilmelidir.

   1.8 Sadece “Kurumsal Hesap Sahibi” “Mağaza” açabilir. “Kurumsal Hesap Sahibi” olan şahıs şirketlerinin TC Kimlik Numarası bilgisini, tüzel kişilerin ise Vergi Dairesi ile Vergi Numarası bilgilerini, sisteme eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekir.  Ayrıca yasal düzenlemeler, mevzuat değişikliği, Paket/Mağaza değişikliği ya da yenilenmesi, kampanya katılım koşulları gereği gibi sair hallerde SAHİBİNDEN’in talep ettiği diğer bilgi ve belgeleri sunmaları gerekmektedir.

   1.9 “Kurumsal Hesap Sahibi” “Kategori” bazında 1 (bir) adet “Mağaza” açabilmektedir.  “Mağaza”da tek “Kategori”de ilan verilebilecek olup, farklı “Kategori”de ilan vermek için yeni bir “Mağaza” satın alınmalıdır.  

   1.10 “Kurumsal Hesap Sahibi” olduktan sonra VASITA kategorisi için OTO-GALERİM ürünü almak isteyen “Kurumsal Hesap Sahibi”, “Kurumsal Hesap Sözleşmesi” ve ekleri yanında Oto Galerim Sözleşmesi linkinde yer alan kurallara tabi olacaktır.

   1.11 “Kurumsal Hesap Sahibi” olduktan sonra EMLAK kategorisi için EMLAK OFİSİM ürünü almak isteyen “Kurumsal Hesap Sahibi”, “Kurumsal Hesap Sözleşmesi” ve ekleri yanında Emlak Ofisim Sözleşmesi linkinde yer alan kurallara tabi olacaktır.

   2. Kurumsal Hesap Talebi

   2.1 “Kurumsal Hesap Sahibi” olmak için; https://secure.sahibinden.com/kayit linkindeki Kurumsal Hesap Başvuru Formu doldurulup, “Kurumsal Hesap Sözleşmesi” onaylanır. Portal’da halihazırda “Bireysel Hesap Sahibi” olan hesap sahipleri “Kurumsal Hesap Sahibi” olmak isterlerse; bu yöndeki taleplerini Müşteri Hizmetleri veya Satış Ekipleri’ne iletmelidir.

   2.2 Hesabı kapanmış ya da kapatılmış eski kullanıcılar, aynı Kullanıcı Adı, Vergi Numarası veya TC Kimlik Numarası ile hesaplarını yeniden açmak istediğinde, önceki dönemlerden kalan ödenmemiş faturalarını ödemiş olmalıdır. 

   3. Kurumsal Hesabın Kontrolü - "Moderasyon”

   3.1  “Moderasyon” sürecinde; Ticari Unvan, Vergi Dairesi, TC Kimlik No/Vergi No, İşletme Adres, Telefon Numarası ve bunlarla sınırlı olmaksızın diğer firma bilgilerinin doğruluğu ve uygunluğu kontrol edilir.

   3.2 “Kurumsal Hesap Sahibi” sunduğu bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Bilgilerin doğruluğunun teyidi için gerekli durumlarda SAHİBİNDEN tarafından ek belge talep edilebilir.  Eksik veya hatalı olduğu tespit edilen bilgilerin düzeltilmesi SAHİBİNDEN tarafından talep edildiğinde, bu talebin 7 (yedi) gün içinde yerine getirilmesi gerekmektedir. 7 (yedi) günlük süre içinde yerine getirilmemesi halinde, “Mağaza” açma talebi iptal edilecektir.

   3.3 Mevzuatın zorunlu kıldığı ilan kategorilerinde “Mağaza Kullanıcısı” ve “Mağaza Sahibi” ayrı ayrı kimlik doğrulaması yapmak zorundadır. “Mağaza Kullanıcısı” yasal mevzuat gereği kimlik doğrulama yapmış olsa bile “Mağaza Sahibi” kimlik doğrulaması yapmadığı takdirde “Mağaza Kullanıcısı”nın ilanı SAHİBİNDEN tarafından yayına alınmayabilir, ilanın yayınlanması halinde ise “Mağaza Sahibi” SAHİBİNDEN’in ve/veya üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarardan tek başına sorumlu olur.

   3.4 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin gerçeğe aykırı veya hatalı bilgiler verdiğinin tespit edilmesi üzerine “Mağaza”sı derhal kapatılabilir ve Kurumsal Hesabı derhal iptal edilebilir veya bilgileri düzeltene kadar “Mağaza”sı askıya alınabilir. Bu durumda SAHİBİNDEN’in ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı doğrudan veya dolaylı zararlarından “Kurumsal Hesap Sahibi” sorumlu olacaktır.

   3.5 “Moderasyon”u tamamlanmış olan “Kurumsal Hesap Sahibi”nin vermiş olduğu bilgilerde değişiklik olması halinde; 30 (otuz) gün içinde “Portal” üzerinden bilgileri güncellemesi ve SAHİBİNDEN’i bilgilendirmesi gereklidir. Güncelleme yapılmaması halinde “Kurum Hesap Sahibi” “Mağaza”sını kullanamayacaktır. Güncellenen bilgilerin “Moderasyon”u tamamlanana kadar değişiklik öncesi bilgilere göre işlem yapılacaktır.

   3.6 Aynı Mağaza adı ve/veya Mağaza logosu altında birden fazla mağazanın faaliyet göstermesine izin verilmez. Aynı Mağaza adı ve Mağaza logosunu kullanmak isteyen “Kurumsal Hesap Sahipleri”nden, farklı adreslerde faaliyet gösterdiklerini belgeleyen “şube faaliyet belgeleri”ni sunması istenir. Yapılan kontrollerde bu kurallara aykırı faaliyet gösteren “Mağaza”nın tespiti halinde, SAHİBİNDEN bu “Mağaza”yı kapatma hakkını saklı tutar.

   3.7 Aynı Kullanıcı Adı, Telefon Numarası, e-posta adresi, Vergi Numarası veya TC Kimlik Numarası ile birden fazla “Mağaza” satın alınamaz.

   4. Mağaza Yaşı ve Rozet Alımı

   4.1 “Mağaza Yaşı”; Taahhütlü Paket kullanan “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Portal”daki “Mağaza” sahipliği süresidir ve o Kullanıcı Adı ile SAHİBİNDEN’de ilk kez “Mağaza” açıldığı tarihte “Mağaza Yaşı” başlar. “Mağaza” açıldığı tarihte “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Mağaza Yaşı” 1 (bir) olup, her on iki aylık sürenin tamamlanması üzerine “Mağaza Yaşı” bir yaş artacaktır. Kurumsal Hesabın herhangi bir sebeple iptal edilmesi veya SAHİBİNDEN tarafından “Mağaza”nın kapatılması halinde; "Mağaza Yaşı" hesaplaması durdurulur, “Mağaza”sını aynı kategoride yeniden açması durumunda “Mağaza Yaşı” kaldığı yaştan devam eder. 

   4.2 Her “Kurumsal Hesap Sahibi”, “Mağaza Yaşı” esas alınarak bir rozet sahibi olacak ve bu rozet “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Mağaza” ilanlarında ve “Mağaza” web sayfasında görüntülenecektir. “Kurumsal Hesap Sahibi”; rozetin yalnız mağaza süresi ile ilgili bir bilgilendirme niteliğinde olduğunu, “Kurumsal Hesap Sahibi” hakkında veya “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin kalitesi hakkında SAHİBİNDEN’in herhangi bir taahhütte bulunmadığını, “Portal” kullanıcılarına SAHİBİNDEN’in garanti verdiğine yönelik veya benzer kapsamda beyanlarda kesinlikle bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt etmektedir.

   4.3 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin veya “Mağaza Kullanıcısı”/Kullanıcıları’nın, “Mağaza Kullanım Kuralları”na veya “Portal” kurallarına, mevzuata, genel ahlak kurallarına uymadığının tespiti halinde; SAHİBİNDEN tarafından “Mağaza” geçici veya sürekli kapatılabilir. Yaptırım uygulanması durumunda, “Mağaza” tekrar açılsa dahi rozette gözüken “Mağaza Yaşı” sıfırlanmış olur.

   5.  Paket Değişiklikleri

   5.1 “Kurumsal Hesap Sahibi” nin sahip olduğu “Mağaza”ya en az bir adet “Paket” tanımlanmış olmalıdır.

   5.2 “Kurumsal Hesap Sahibi”, “SAHİBİNDEN” tarafından sunulan “Paket” seçenekleri arasından, il, kategori ve ilan sayısı bazında “Paket” seçimi yapacaktır (Örneğin: İzmir Vasıta 50 Paketi gibi). Aynı “İl” içerisinde kullanılmak üzere tek bir “Paket” sahibi olunabilecektir. “Paket”in kullanıldığı il dışında ilan verilmek istendiğinde, o “İl”e ilişkin paket sahibi olunmalıdır. Proje Satış Ofisi Ürünü paketlerinden birine sahip olan “Kurumsal Hesap Sahibi”nin ise paket seçimi yaparken il seçimi yapmasına gerek bulunmamaktadır.

   5.3 “Paket”ler, taahhütlü veya taahhütsüz olabilir. Ancak “Proje Satış Ofisi Mağazası” sadece taahhütsüz paket sahibi olabilir.

   Paketlerin taahhüt tipine göre “Mağaza” da taahhütlü ya da taahhütsüz olacaktır. İptal edilmek istendiğinde:

   5.3.1 Taahhütlü Paket’te: “Kurumsal Hesap Sahibi” taahhüt ettiği süreden önce Taahhütlü Paket’ten çıkmak isterse; sahip olduğu paketin iptali ilgili fatura dönemi sonunda gerçekleşecek olup, taahhüt dönemi boyunca almış olduğu indirim, indirim yansıyan aylardaki güncel “Taahhütsüz Paket”lerin aylık ücretlerine göre hesaplanacak, çıkan fark kendisine “Taahhüt İptal Bedeli” olarak fatura edilecektir. “Kurumsal Hesap Sahibi” bu fatura tutarını ödemekle yükümlü olacaktır.

   5.3.2 Taahhütsüz Paket’te: “Kurumsal Hesap Sahibi”nin seçtiği paketin iptali ilgili fatura dönemi sonunda gerçekleşecek olup, iptalin gerçekleşeceği tarihe kadarki döneme ilişkin herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

   5.3.3 “Kurumsal Hesap Sahibi” haklı ve geçerli bir sebep olmaksızın geri ödeme (chargeback) talebinde bulunursa;

      5.3.3.1 Taahhütlü Paket’te; fatura bedelinin tahsil edilememiş olması üzerine Mağaza’sı kapatılacak, Mağaza Kullanım Kuralları’nın 5.3.1 maddesine göre hesaplanacak olan “Taahhüt İptal Bedeli” ile kredi kartına geri ödeme talebi (chargeback) yapılması üzerine iade edilen fatura .bedelleri, “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından “SAHİBİNDEN”e ödenecektir.

      5.3.3.2 Taahhütsüz Paket’te ise; fatura bedelinin tahsil edilememiş olması üzerine Mağaza’sı kapatılacak ve kredi kartına geri ödeme talebi (chargeback) yapılması üzerine iade edilen fatura bedelleri “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından SAHİBİNDEN’e ödenecektir.

   5.4 Aksi kararlaştırılmadıkça “Paket” süresi aylık olarak tanımlanmakta olup, “Kurumsal Hesap Sahibi” “Paket” iptali talebini “Müşteri Hizmetleri”ne bildirmediği sürece “Paket”i aylık bazda kendiliğinden yenilenecektir. “Paket” iptal talepleri, SAHİBİNDEN Müşteri Hizmetleri’ne bildirilecektir. Talep üzerine iptal işlemi “Paket”in süresi sona erdiğinde gerçekleştirilecek olup, “Paket” süresi sona erene dek “Kurumsal Hesap Sahibi” mevcut “Paket”ini aynen kullanmaya devam edebilecektir. Ancak “Paket” iptal talebini takiben “Kurumsal Hesap Sahibi” “Ek İlan” kullanımı yapamayacaktır. Satın alınan “Paket”in faturasının kesilmesi “Kurumsal Hesap Sahibi”nin tercihine göre ayın 1., 10. veya 20.günü yapılacağından, “Kurumsal Hesap Sahibi” iptal talebini en geç fatura kesim tarihinden bir gün önce mesai saati bitimine kadar bildirmiş olmalıdır.

   5.5 “Paket”ler arası geçiş talepleri, Kurumsal Müşteri Hizmetleri’ne veya Saha Satış Temsilcilerine bildirilmelidir. “Paket” geçişleri, mevcut “Paket”e ilişkin “Kurumsal Hesap Sahibi”nin taahhüdü bulunup bulunmadığına göre aşağıdaki tabloda yer aldığı şekilde gerçekleştirilecektir:

   İşlem

   Türü

   Mevcut Durum

   Yeni Durum

   “Paket” Değiştirme İmkanı

   Açıklama

   Üst Pakete Geçiş

   Taahhütlü

    Taahhütlü

   Var

   Yeni “Paket” kalan taahhüt süresi boyunca taahhütlü olarak kullanılır

   Üst Pakete Geçiş

   Taahhütsüz

    Taahhütlü

   Var

   Paket süresi bitiminde geçiş yapılabilir veya paket süresi bitmeden aynı dönem içinde üst pakete geçiş yapılabilir. “Paket” kullanılmaya başladığı an itibari ile taahhüt süresi başlar. 

   Üst Pakete Geçiş

   Taahhütsüz

    Taahhütsüz

   Var

    -

   Üst Pakete Geçiş

   Taahhütlü

    Taahhütsüz

   Yok

    -

   Alt Pakete Geçiş

   Taahhütlü

    Taahhütlü

   Var

   Taahhüt süresi içinde bir kere geçiş yapılabilir. Geçişin en fazla kaçıncı seviyedeki alt pakete kadar yapılabileceği SAHİBİNDEN tarafından belirlenecek, zaman içinde değişiklik yapılabilecektir.

   Alt Pakete Geçiş

   Taahhütsüz

    Taahhütsüz

   Var

    -

   Alt Pakete Geçiş

   Taahhütsüz

    Taahhütlü

   Var

   Paket süresi bitiminde geçiş yapılabilir. “Paket” kullanılmaya başladığı an itibari ile taahhüt süresi başlar.

   Alt Pakete Geçiş

   Taahütlü

    Taahhütsüz

   Yok

    -

   5.6 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Paket” değişikliği yapabilmesi için, ödenmemiş faturası bulunmamalıdır. “Kurumsal Hesap Sahibi”, yeni “Paket” limitinden hemen faydalanmak isterse; geçiş öncesi kullanılan “Paket” ücreti ile geçiş yapılan “Paket” ücreti arasındaki fark, takip eden faturaya eklenir. “Kurumsal Hesap Sahibi”, yeni “Paket” limitinden derhal faydalanmayı tercih etmezse, bir sonraki dönemin başında yeni “Paket”e geçiş yapar. Alt Pakete geçişler, sadece dönem sonu itibariyle gerçekleştirilebilir. “Paket” geçişi (alt pakete ya da üst pakete geçiş) yapıldığında, geçiş yapılan “Paket” in güncel fiyatından ücretlendirme yapılmaya başlanır.

   5.7 “Taahhütlü Paket” sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi”, “Portal”deki Üst Paketlerden herhangi birine geçebilir, taahhüt süresi boyunca Üst Paketler arasındaki değişikliği birden fazla kez gerçekleştirebilir. Ancak “Taahhütlü Paket” sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi”nin taahhüt süresi içinde Alt Pakete geçişi ancak bir kez mümkündür ve en fazla iki seviye Alt Pakete geçiş olarak gerçekleştirilebilir.

   5.8 “Taahhütlü Paket” veya “Taahhütsüz Paket” sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi”, “Paket” değişikliğini ancak aynı “İl” için satılan “Paket”ler arasında yapabilir.

   5.9 SAHİBİNDEN tarafından Kurumsal Hesap Sahibi’ne taahhüdünün sona ermesine 1 ay kala Taahhütlü Paket’inin yenileceğine dair bilgilendirme gönderilir. “Taahhütlü Paket” sahibinin, taahhüdünün sona ereceği döneme ilişkin faturanın kesim tarihinden en geç 1 gün önce mesai saati bitimine kadar bildirimde bulunmaması halinde; taahhüdü aynı “Paket” içeriği ile güncel fiyat üzerinden otomatik olarak yenilenecektir. “Taahhütsüz Paket” ise iptal edilmediği sürece güncel fiyatlarla otomatik olarak yenilenecektir.

   5.10 “Kurumsal Hesap Sahibi” ve “Alt Kullanıcı”larının verdikleri ilan sayıları ile “Ek İlan” adetleri, “Mağaza Yönetim Paneli”nde yayınlanmakta olup, kontrolü ve takibi “Kurumsal Hesap Sahibi”nin sorumluluğundadır.

   5.11 “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması”, Taahhütlü ya da Taahhütsüz Vasıta paketi sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi”ne fatura kesim tarihi itibari ile “Mağaza” faturalarında yansıtılır. “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması”, Deniz Araçları ve Hava Araçları hariç olmak üzere Vasıta kategorisindeki tüm ilanlarda ve “Ek İlan Kullanımı”nda uygulanır. Hesaplama yöntemine ilişkin tüm detaylar Portal’da yer almakta olup, SAHİBİNDEN bu değerleri bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

   5.12 “Proje Satış Ofisi Ürünü Mağazası”na sahip olan “Kurumsal Hesap Sahipleri”nin satın alabilecekleri “Standart Ofis” veya “Platinium Ofis” ürünleri taahhütsüz paketler olup, iptal edilmedikçe her fatura kesim tarihinde otomatik olarak yenilenir. Her bir pakete karşılık 1 adet proje girişi yapılması hakkı olacak, her bir projeye bağlı olarak ise sınırsız sayıda konut tipi ilanı verilebilecektir.

   5.13 SAHİBİNDEN’in “Paket” seçenekleri, içerikleri, fiyatları, kampanya veya teklif şartları ve “Paket” kullanım koşullarında dilediği zamanda değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğunu “Kurumsal Hesap Sahibi” kabul ve taahhüt etmektedir.

   6. Mağaza Değişiklikleri

   6.1  “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi” ve "Profesyonel Oto Galerisi Ürün Ailesi" içindeki mağaza tipi geçişlerinde , “Pro Premium” dan “Pro Plus” veya “Pro” sürümüne geçişler ile “Pro Plus” dan “Pro” sürümüne geçişler, taahhüt dönemi içerisinde sadece bir defa yapılabilir.

   6.2  “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi” ile “Proje Satış Ofisi Ürün Ailesi” arasındaki “Mağaza” geçişleri, ilgili mağazanın kapatılıp, geçiş yapılmak istenen mağaza tipine ilişkin sunulan evrakların moderasyondan geçmesi ve ödenmemiş faturası bulunmaması halinde mümkündür.

   6.3 “Kurumsal Hesap Sahibi”, geçiş yapmak istediği “Mağaza”dan hemen faydalanmak isterse; geçiş öncesi kullandığı “Mağaza”nın ilgili paket ücreti ile geçiş yapmak istediği “Mağaza”nın ilgili paket ücreti arasındaki fark, takip eden faturaya eklenir. “Kurumsal Hesap Sahibi”, geçiş yaptığı “Mağaza” özelliklerinden derhal faydalanmayı tercih etmezse, geçiş bir sonraki dönemin başında yapılır.

   6.4 “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi” ve "Profesyonel Oto Galerisi Ürün Ailesi" içindeki mağaza tipi geçişlerinde , “Pro Premium” dan “Pro Plus” veya “Pro” paketine geçişler ile “Pro Plus” dan “Pro” paketine geçişler sadece dönem sonu itibariyle gerçekleştirilebilir. Geçiş yapıldığında, geçiş yapılan paketin güncel fiyatından ücretlendirme yapılmaya başlanır.

   6.5 “Proje Satış Ofisi Ürün Ailesi” içindeki mağaza tipi geçişlerinde, “Standart” ve “Platinium” paketler arasındaki geçişler sadece dönem sonu itibariyle gerçekleştirilebilir. Geçiş yapıldığında, geçiş yapılan paketin güncel fiyatından ücretlendirme yapılmaya başlanır.

   7. Kredi Kartı Bilgileri Kaydı

   7.1 “Kurumsal Hesap Sahibi”, almış olduğu hizmetin bedelini ödemek için kredi kartı bilgilerini, SAHİBİNDEN’in kredi kartı bilgilerini kaydetmek ve saklamak için çalıştığı firmanın sistemine tanımlayacaktır.

   7.2 “Kurumsal Hesap Sahibi”, kredi kartı bilgilerinin kaydedilmesi, saklanması, tahsilat amacıyla kullanılması konusunda SAHİBİNDEN’in çalıştığı firmaya onay vermekte olup, bu bilgilerin saklanması, kaydedilmesi ve korunması yükümlülüğünün SAHİBİNDEN’in çalıştığı firmada olduğunu, bu firmanın değişmesi halinde kredi kartı bilgilerinin çalışılacak yeni firmaya devredilmesine muvafakat ettiğini, devir tarihi itibariyle kredi kartı bilgilerinin kaydedilmesi, saklanması, ödemelerde kullanılmasına ilişkin sorumluluğun devredilen firmaya ait olacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

   7.3 “Kurumsal Hesap Sahibi”, kredi kartı bilgileri kullanımının her bir işlemde kendi talebi ve onayı üzerine gerçekleşmekte olduğunu ve bu kapsamda SAHİBİNDEN’in kart bilgilerinin saklanmasına ilişkin herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, kart bilgilerinin saklanması ile ilgili SAHİBİNDEN’e karşı yasal yollara başvurma hakkından gayri kabili rücu olarak feragat ettiğini ayrıca kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

   7.4 Kredi kartı ekleme işlemleri, “Mağaza” açılışı sırasındaki ‘Kart Ekleme Adımı’ aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup, bu işlemin banka üzerinden yapılması mümkün değildir.  “Kurumsal Hesap Sahibi”, kredi kartı ekleme adımı tamamlandıktan sonra, “Mağaza Yönetim Paneli”nden yeni bir kredi kartı ekleyebilir, mevcut kredi kartında düzenleme yapabilir. “Kurumsal Hesap Sahibi”nin sistemde en az bir adet kredi kartının kayıtlı bulunması gerektiğinden, yeni bir kredi kartı eklenmeden mevcut kredi kartı bilgileri silinemez.

   7.5 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “SAHİBİNDEN”den almış olduğu hizmetlere ilişkin ödeyeceği bedel, “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından tanımlanmış kredi kartından ödeme günü geldiğinde otomatik olarak tahsil edilecektir.

   8. Faturalandırma ve Ödeme

   8.1 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin satın aldığı tüm “Paket”lere, varsa “Ek Ürün/Ek Hizmet”e, “Ek İlan Kullanım”ına ve Vasıta “Paket”lerinde “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması”na ilişkin aylık bazda tek fatura kesilecektir. Fatura kesim tarihi; “Kurumsal Hesap Sahibi”nin tercihine göre her ayın 1’i, 10’u veya 20’si olarak belirlenecektir. “Kurumsal Hesap Sahibi”nin belirlemiş olduğu fatura kesim tarihi, satın alacağı yeni “Paket”ler için de uygulanacaktır. Vergi, harç ve sair mali yükümlülüklerde herhangi bir değişiklik olması halinde; ilgili değişikliğin tüm Taahhütlü ve Taahhütsüz Paketler, Ürün ve Hizmet’ler için derhal uygulamaya konacağını ve faturalara yansıtılacağını Kurumsal Hesap Sahibi kabul eder. Ödenen ve ödenmesi gereken faturalar “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından “Standart Mağaza”da “Bana Özel sayfasında, “Profesyonel Emlak Ofisi Ürün Ailesi”nde “Ofisim” sayfasında ve "Profesyonel Oto Galerisi Ürün Ailesi"nde "Oto Galerim" sayfasında ‘Ödeme Bilgilerim’ altında görülebilir. 

   8.2 Faturalama, hizmet alınacak “Paket”in süresinin başlangıcında peşin olarak, her bir fatura döneminin başında yapılacaktır. “Mağaza” açılışını takip eden ilk fatura, “Kurumsal Hesap Sahibi”nin siteye kayıt olduğu tarih ile fatura tarihi arasındaki süre esas alınarak oransal olarak hesaplanacak, peşin ödemesi alınacak aya ilişkin fatura bedeline eklenecektir.

   8.3 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin mevcut paketini aşan ilan vermesi halinde tahakkuk edecek “Ek İlan Kullanımı”, “Proje Dışı İlan Kullanımı” ücreti ve “Paket”ler arası değişiklikten doğan ücret farkları bir sonraki faturaya yansıtılacaktır. “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Ek İlan” ve/veya “Ek Ürün/Ek Hizmet”ten yararlanabilmesi için ödenmemiş faturası bulunmamalıdır.

   8.4 Vasıta Paketine sahip Kurumsal Hesap Sahibinin ilanlarında ve “Ek İlan Kullanımı”nda oluşabilecek “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması”, takip eden ayın faturasına yansıtılacaktır. İlanın yayın süresi içerisinde araç fiyatının arttırılması durumunda; bakiye ilan süresine bakılmaksızın “Araç Fiyatına Bağlı İlan Yayınlanması” söz konusu olacaktır. İlandaki araç fiyatı düşürüldüğünde herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

   8.5 “Kurumsal Hesap Sahibi”, herhangi bir zamanda SAHİBİNDEN Müşteri Hizmetleri aracılığı ile fatura kesim tarihini değiştirebilecek olup, kayıtlı fatura kesim tarihi ile seçilen fatura tarihi arasındaki dönem için oransal hesaplama (prorata) yapılarak fatura kesilecektir. Fatura kesim tarihi değişikliği halinde;

   8.5.1 “Taahhütlü Paket” sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından bir taahhüt döneminde yalnızca bir kere olmak kaydıyla fatura kesim tarihi değiştirilebilecektir.

   8.5.2 “Taahhütsüz Paket” sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi” tarafından fatura kesim tarihi değişikliği gerçekleştirilmesi halinde; müteakip 3 (üç) fatura dönemi boyunca yeniden değişiklik yapılmayacaktır.

   8.6 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin tercihine göre her ayın 1’i, 10’u veya 20’sinde fatura kesilmesi üzerine, kredi kartından fatura kesim tarihinde tahsilat gerçekleştirilecek olup, ilgili fatura “Kurumsal Hesap Sahibi”ne gönderilecektir. Herhangi bir nedenle tahsilatın gerçekleştirilememesi durumunda; “Kurumsal Hesap Sahibi”:

   8.6.1 Fatura kesim tarihinden itibaren 10 (on) gün boyunca “Mağaza”sını tüm fonksiyonlarıyla normal şekilde kullanmaya devam edecektir. Faturanın ödenmemesinden dolayı herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacak ancak “Ek İlan” kullanma hakkından yararlanamayacak, yeni bir “Paket” satın alamayacak, “Paket” değişikliği yapamayacaktır. 10 (on) günlük süre boyunca fatura tutarı kayıtlı kredi kartlarından çekilmeye çalışılacaktır.

   8.6.2 Fatura kesim tarihinden sonraki 11. gün ile ikinci fatura kesim tarihi arasındaki dönemde tahsilat halen gerçekleştirilememiş ise; yeni ilan verilemeyecek, pasifteki bir ilan yayına alınamayacak ancak yayındaki ilanlar düzenlenebilecek, yayından kaldırılabilecek ve “Kurumsal Hesap Sahibi” “Mağaza Yönetim Paneli”ni kullanmaya devam edebilecektir. Bu dönem içerisinde fatura tutarı kayıtlı kredi kartlarından çekilmeye çalışılacaktır.

   8.6.3 İkinci fatura kesim tarihine gelindiğinde halen tahsilat gerçekleştirilememiş ise; “Kurumsal Hesap Sahibi”nin tüm ilanları yayından kaldırılacak, “Mağaza” ve “Mağaza”ya bağlı tüm “Mağaza Kullanıcısı”/Kullanıcılarının “Mağaza” kullanımı kapatılacak, ödenmeyen faturaların tahsili için yasal takip başlatılacaktır. “Kurumsal Hesap Sahibi”, bu tarih itibariyle “Mağaza Yönetim Paneli”ne giriş yapamayacaktır. 

   8.6.4 Eğer “Kurumsal Hesap Sahibi”nin taahhütlü olarak aldığı “Paket”ler varsa, 5.3.1.maddedeki düzenleme geçerli olacak, taahhütlü olarak satın aldığı “Paket”ler için geçmişe dönük olarak aldığı taahhüt indirimleri ”Kurumsal Hesap Sahibi”ne faturalanacaktır. “Mağaza” kapatıldıktan sonraki 90 gün boyunca ödenmemiş fatura tutarı kayıtlı kredi kartlarından çekilmeye çalışılacaktır. “Mağaza”ya ait borç varken, aynı “Kullanıcı Adı”, “Vergi Numarası” veya “TC Kimlik Numarası” ile “Mağaza” açılmasına izin verilmeyecektir. 90 günlük süre içinde ödenmemiş faturalar tahsil edilse dahi “Mağaza” kapanmış olacaktır. “Kurumsal Hesap Sahibi” yeniden “Mağaza” açmak isterse, “Mağaza” açmaya yönelik tüm işlemleri yeniden yapmakla yükümlü olacaktır. 

   8.7 “Kurumsal Hesap Sahibi”ne kesilecek aylık  faturanın toplam bedeli SAHİBİNDEN tarafından belirlenecek aylık limiti geçmeyecektir. Bu limite ulaşılması halinde, “Kurumsal Hesap Sahibi” ücrete tabi ek işlem yapamayacaktır. SAHİBİNDEN işbu üst limit tutarını dilediği zamanda, dilediği oranda değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

   9. Kurumsal Hesabın ve “Mağaza”ların İptali;

   9.1 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Mağaza”sını kapatmak istemesi veya şartların oluşması halinde SAHİBİNDEN tarafından “Mağaza”sının kapatılması durumunda, Kurumsal Hesabı da iptal edilir. Kurumsal Hesap her ne şekilde sona erdirilirse erdirilsin, “Kurumsal Hesap Sahibi”nin “Mağaza”sı da otomatik olarak kapatılacaktır. Aşağıdaki hallerden herhangi birinin gerçekleşmesi halinde SAHİBİNDEN “Kurumsal Hesap Sahibi” ve “Mağaza Kullanıcısı/Kullanıcılarının ilan vermesini durdurabilir veya “Mağaza” kullanım hakkını askıya alabilir. Uygunsuzluğun devam etmesi halinde ise Kurumsal Hesabını sona erdirebilir:

                   9.1.1 Kurumsal Hesap Sahibive/veya “Mağaza Kullanıcısı/Kullanıcılarının”, Mağaza Kullanım Kuralları’na ve/veya Kurumsal Hesap Sözleşmesi’ne aykırılık teşkil edecek davranışlarda bulunması, hak ihlali yaratması,

                   9.1.2 “Kurumsal Hesap” ve “Mağaza” açılması sırasında veya sonrasında eksik, yanlış veya resmi bilgilere uygun olmayan bilgi verilmesi"

                   9.1.3 İlan Verme Kuralları’na aykırı davranması, mevzuata aykırı davranması

                   9.1.4 Hukuka ve ahlaka aykırı tutum ve davranışlarda bulunması, mevzuat gereği haiz olması gereken şartları haiz olmadığının tespit edilmesi

   9.2 “Mağaza”nın askıya alınması halinde; “Kurumsal Hesap Sahibi” ve “Mağaza Kullanıcısı/Kullanıcıları” belirtilen süre içinde ilan girişinde bulunamaz. Bu durumda, SAHİBİNDEN’in ve/veya üçüncü kişilerin ve/veya kendisinin uğradığı doğrudan veya dolaylı zararlardan “Mağaza”sı kapatılan “Kurumsal Hesap Sahibi” sorumlu olacaktır. Uygunsuzluğun devam etmesi üzerine hesabının SAHİBİNDEN tarafından sona erdirilmesi halinde; “Kurumsal Hesap Sahibi”ne herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak, herhangi bir sebeple edindiği ücretsiz/hediye dopingler de iade edilmeyerek iptal olacak, Taahhütlü Paket Sahibi “Kurumsal Hesap Sahibi”ne “Taahhüt İptal Bedeli” yansıtılacaktır.

   9.3 “Kurumsal Hesap Sahibi”nin kendi isteği ile hesabını iptal etmek istemesi veya yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Kurumsal Hesabının SAHİBİNDEN tarafından iptali halinde; artık Bireysel Hesap’a dönüş yapamayacak, “Bireysel Hesap Sahibi”ne tanınan haklardan yararlanamayacaktır.

   9.4 “Kurumsal Hesap Sahibi”, yeni satın aldığı ya da taahhüdünü yenilediği paket için onayladığı “Kurumsal Hesap Sözleşmesi” ve eklerinin, satın alacağı/yenileyeceği diğer “Paket”ler için de uygulanacağını, “Paket”ini iptal etse dahi onaylamış bulunduğu “Kurumsal Hesap Sözleşmesi ve eklerinin yürürlükte kalmaya devam edeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. “Kurumsal Hesap Sahibi”nin ‘Paket’ini iptal ettirmesi nedeniyle ‘Paket’i kalmaz ise, iptal talebinde bulunduğu “Paket” dönemi sonunda “Mağaza”sı kapatılacaktır.

   9.5 “Kurumsal Hesap Sahibi” “Mağaza” başvurusunda bulunduğu sırada veya sonraki bir tarihte OTO-GALERİM ürününü talep etmişse, Kurumsal Hesabın iptali ile OTO-GALERİM ürünü de iptal edilecektir.

   9.6 “Kurumsal Hesap Sahibi” “Mağaza” başvurusunda bulunduğu sırada veya sonraki bir tarihte EMLAK OFİSİM ürününü talep etmişse, Kurumsal Hesabın iptali ile EMLAK OFİSİM ürünü de iptal edilecektir.